Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Higrometry

Lekarze zalecają poziom wilgotności względnej pomiędzy 40 - 60%. Im większa różnica między temperaturą wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, tym bardziej suche jest powietrze w pomieszczeniu. Najprościej, jeśli dokonasz pomiaru wilgotności względnej za pomocą higrometru.

Czym jest higrometr? Higrometr jest instrumentem, który mierzy zawartość wody w powietrzu i pokazuje względną wilgotność powietrza na wyświetlaczu lub za pomocą wskaźnika mechanicznego. Równocześnie z poziomem wilgotności termo-higrometr pokazuje też temperaturę pokojową.

Umieszczając higrometr pośrodku pokoju w odpowiedniej odległości od okna lub drzwi (np. Selina Thermo higrometr z Stadler Form). Na wyświetlaczu pojawi się poziom wilgotności powietrza. Nie należy umieszczać higrometru w miejscu mocno nasłonecznionym, przy źródle ciepła bo pomiar wilgotności będzie zniekształcony. Użyj nawilżacza, jeśli wilgotność jest poniżej 40%. Jeżeli wilgotność jest powyżej 60%, zalecane jest, w celu zapobiegania tworzeniu się pleśni, użycie osuszacza.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl